Mapa dojazdu


Osiedle VILLANIA zlokalizowane jest w Jastrzębniku, gmina Żabia Wola, na południowo-zachodnich przedmieściach Warszawy, 16 km od granic stolicy.

Realizowane w sąsiedztwie  drogi ekspresowe S7 i S8 oraz południowa część obwodnicy Warszawy umożliwią mieszkańcom osiedla szybki dojazd do centrum stolicy.


 

Osiedle VILLANIA
96-321 Jastrzębnik, ul. Zimozielona 1
 

Współrzędne GPS 52° 02'08.00" N / 20° 43'00.00" E

Dojazd od strony Warszawy

Aleją Katowicką trasa nr 8, mijamy Nadarzyn i po 8km skręcamy w lewo na Żelechów, po kolejnych 1 600 m skręcamy w prawo, w ulice Majową i po przejachaniu 600 m docieramy do osiedla.


Dojazd od strony Mszczonowa

Aleją Katowicką trasa nr 8, mijamy Nadarzyn i po 8km skręcamy w lewo na Żelechów, po kolejnych 1 600 m skręcamy w prawo, w ulice Majową i po przejachaniu 600 m docieramy do osiedla.

Dojazd

Osiedle VILLANIA zlokalizowane jest w Jastrzębniku, gmina Żabia Wola, na południowo-zachodnich przedmieściach Warszawy, ok. 30 min jazdy od Pałacu Kultury i Nauki.
Niedawno wybudowana 6-pasmowa obwodnica Janek/Raszyna w połączeniu z istniejącą obwodnicą Warszawy umożliwia bardzo szybki dojazd do większość miejsc w Warszawie, na przykład do centrum, lub na lotnisko. 

Adres:
Osiedle VILLANIA
ul. Zimozielona 1
96-321 Jastrzębnik

Wspolrzedne GPS Współrzędne GPS 52° 02'08.00" N / 20° 43'00.00" E


Dojazd od strony Warszawy
Aleją Katowicką (trasa nr 8), mijamy Nadarzyn i po 8km skręcamy w lewo na Żelechów, po kolejnych 1 600 m skręcamy w prawo, w ulice Majową i po przejachaniu 600 m docieramy do osiedla.


Dojazd od strony Mszczonowa
Aleją Katowicką, (trasa nr 8), w miejscowości Siestrzeń, skręcamy w prawo na Żelechów, po 1600 m skręcamy w prawo w ul. Majową i po przejechaniu 600m docieramy do osiedla.

Szkoła w Książenicach


Szkoła Podstawowa w Książenicach
Książenice, ul. Eustachego Marylskiego 3
Od Villanii (według google maps): 6.1 km, 10min samochodem
http://new.ksiazenice.szkola.pl/

Szkoła w Książenicach

Tenis, Squash, Siłownia


Niecałe 10 min od Villanii, w Książenicach, znajduje się Strefa Ruchu Książenice - nowo otwarty objekt oferujący możliwość gry w tenisa, squasha, badmintona, siatkówką oraz siłownię i masaże. Standard objektu jest bardzo wysoki. 
Od Villanii (według google maps): 6.1 km, 10 min samochodem.
Książenice, ul. Młodości 6. 
http://strefaruchuksiazenice.pl 

Tenis, Squash, Siłownia

Ciekawe/ważne miejsca


Do 4 kilometrów od Osiedla znajdują się:

Do 6 kilometrów od Osiedla znajdują się:

Do 14 kilometrów od osiedla znajdują się:

  • Samodzielny Publiczny Szpital,
  • Basen, klub żeglarski,
  • Szkoły średnie
Dowiedz się więcej

Termy Mszczonów


W odległości ok. 15 km w kierunku Katowic (podróż samochodem zajmuje ok. 15 min) znajduje się pełen atrakcji obiekt rekreacyjny - „TERMY MSZCZONÓW”.

Obiekt złożony z zespołu basenów otwartych, w skład których wchodzą:

  • dwa baseny całoroczne z surową wodą geotermalną o temperaturze 32-34°C,
  • basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi oraz z zespołem zjeżdżalni z uzdatnioną wodą geotermalną o temperaturze 30-32°C,
  • basen sportowy,
  • basen dla małych dzieci z atrakcjami.

Zimą można tu dodatkowo korzystać z krytego lodowiska.

Więcej szczegółów na: http://termy-mszczonow.eu/

Termy Mszczonów
Termy Mszczonów
Termy Mszczonów

Zagroda Ojrzanów


o miejsce położone wśród ostępów lasów Młochowskich, 5.6 km/12 min jazdy samochodem od Villanii, w sercu ziemi Chełmońskiego. 
Zagroda Ojrzanów piękna o każdej porze roku. Wiosną optymistycznie, zielono. Latem znajdziesz dziką plaże i wspaniały chłód. Jesienią złociste liście stuletnich jesionów i kasztanowców, zimą baśniowo, biało. Oszronione drzewa i dachy chałup.Letni ogród zachwyca pachnącymi ziołami, bujnym warzywnikiem,kolorami jadalnych kwiatów, dyń, pomidorów ... Miejsce wprost wymarzone dla czynnego relaksu, regeneracji organizmu przez oczyszczenie i dotlenienie. Gospodarze polecają pływanie w stawie pod gwieździstym niebem poprzedzone wizytą w saunie znajdującej się w domku na wodzie. Okoliczne tereny to wspaniałe trasy rowerowe, wiele szlaków pieszych, które warto pokonać też zimą na nartach biegowych. Często można spotkać tu jastrzębie, bażanty , czaple, sarny i daniele. Piętrowy dom: ­wnętrze przytulne, obrazy, stary kaflowy piec i wygodne meble. Na parterze kuchnia z jadalnią,wyżej pokoje hotelowe z łazienkami. Z tarasów rozciąga się widok na okolicę: pastwisko owiec i kóz, wybieg koni i osła, dalej stawy  o pow. 4 ha, warzywnik, stodoła, kurnik i szklana sala, w której odbywają się zajęcia gimnastyczne. Jej przezroczyste ściany dają poczucie ćwiczeń na otwartej przestrzeni, fascynującej niezależnie od pogody i pory roku. Kuchnia serwuje dania jarskie, ser kozi, olej rzepakowy, kiszoną kapustę, kwas buraczany, jagnięcinę i drób. Wszystko z miejscowego gospodarstwa.
Więcej informacji, wraz z galerią zdjęć na www.zagroda.ojrzanow.com

Zagroda Ojrzanów

Okolice Villanii


Położenie osiedla Villania jest wymarzonym kompromisem między bliskością natury i dostępem do zaplecza socjalnego miasta.

Bliskość natury

Walory krajobrazowe okolicy podnoszą kompleksy leśne z licznymi drzewami pomnikowymi. Malowniczy akcent tworzą dolinki rzek spływających z Wysoczyzny Rawskiej - Utraty, Mrowny, Pisi - Tucznej i Pisi - Gągoliny. Duża lesistość, cisza i czyste powietrze zachęcają do spacerów licznymi szlakami turystycznymi.

Łatwy dojazd do Warszawy

Sielskie krajobrazy Równiny Łowicko-Błońskiej pozwalają oddychać świeżym powietrzem, podczas gdy dogodne położenie – 1,6 km od Trasy repliki zegarków Katowickiej i 11 km od Grodziska Mazowieckiego pozwala na łatwy dostęp do wszelkich wygód codziennego życia, takich jak - szkoły, przedszkola, baseny, korty tenisowe, a także kolejka podmiejska.

Bliskość Centrum Handlowego Janki (15 minut samochodem) to komfort robienia zakupów bez długich i męczących dojazdów, a także możliwość korzystania z restauracji, kin oraz innych atrakcji.

Nowo wybudowana obwodnica Janek/Raszyna w połączeniu z obwodnicą Warszawy umożliwią mieszkańcom osiedla szybki dojazd większości miejsc w Warszawie.

Zabytki

Na terenie gminy Żabia Wola w dobrym stanie zachowane są liczne zabytkowe zespoły pałacowo-parkowe. Pałac w Ojrzanowie, dziś pełni rolę hotelu, podobnie jak zespół w Grzegorzewicach. Obecny Dom Kultury w Żabiej Woli jest niczym innym jak przykładem współczesnej dbałości o XIX w dwór.

W dworku w Petrykozach aktor Wojciech Siemion założył prywatną galerię sztuki, repliki zegarków obejmującą malarstwo współczesne i zbiory sztuki ludowej. Zabytkiem II klasy jest XIV wieczny kościółek modrzewiowy we wsi Skuły.

 

Pałac w Młochowie
Pałac w Młochowie

Pałac w Młochowie został wzniesiony na początku XIX w. w latach 1804-1810. Fundatorem był Walery Faustyn Sobolewski, a projektantem uczeń Domenico Merliniego, Jakub Kubicki (ten sam od Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie).

Kościółek w Skułach
Kościółek w Skułach

Jest zabytkiem II klasy, jedną z nielicznych drewnianych budowli na terenie Polski. Obecny kościół pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła, jest kolejnym prawdopodobnie trzecim obiektem w tym miejscu. Pierwszy powstał staraniem rodziny Skulskich.

Kościół w Żelechowie
Kościół w Żelechowie

W 1692 r. w mieście wybuchł wielki pożar, z którego uratowano dwa obrazy (Zwiastowania NMP oraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika). W związku z cudownie ocalałym z pożaru obrazem Zwiastowania NMP nowy kościół został wybudowany w 1736 r. pod tym właśnie wezwaniem.

Osiedle pod Warszawą · Domy pod Warszawą · Domy pod Warszawą na sprzedaż · Domy Grodzisk Mazowiecki
Osiedle VILLANIA   96-321 Jastrzębnik, ul. Zimozielona 1 796 95 98 93 biuro@villania.pl