Co powinno się znajdować na zamkniętym osiedlu?

25 luty 2020 roku

Osiedle zamknięte to miejsce oddzielone od otoczenia, dzięki czemu zapewnia mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa i kameralną atmosferę. Ponadto gwarantuje maksimum komfortu, ponieważ jest zaprojektowane w taki sposób, by zawierało wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.

Niezbędne sklepy

ważnym elementem przestrzeni jest niewielki, przydomowy sklep. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli z łatwością zrobić szybkie, codzienne zakupy, nie musząc za każdym razem wybierać się poza granice osiedla. Powszechnym rozwiązaniem jest również umieszczenie piekarni na terenie osiedla. Dzięki niej każdy z mieszkańców będzie mógł z łatwością kupić świeże pieczywo.

Równie istotnym punktem jest apteka. Jej sąsiedztwo to ogromny atut podczas każdego sezonu grypowego lub wszelkiego rodzaju drobnych urazów i chorób.

Bezpieczeństwo

Istotnym elementem każdego osiedla zamkniętego jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim mieszkańcom. Właśnie dlatego ważne jest, by na terenie działała ochrona i zainstalowany był monitoring.

Tereny wypoczynkowe

Bardzo ważne, by na terenie osiedla znajdowały się przestrzenie zielone np. trawniki, kompozycje kwiatowe, czy drzewa. Takie przestrzenie sprzyjają wypoczynkowi, spacerom oraz spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Przestrzeń dla dzieci

Duża część nieruchomości jest nabywana przez ludzi młodych, którzy bardzo często mają dzieci. Żeby teren wspólnoty był dla nich atrakcyjny, musi być przyjazny i przystosowany dla najmłodszych. Właśnie dlatego bardzo często w obrębie osiedla znajduje się żłobek oraz przedszkole.

Istotne są również atrakcyjne i bezpieczne place zabaw, które sprawią, że dzieci będą mogły się bawić i uczyć wchodzenia w interakcje z innymi.

Odpowiednia lokalizacja

Chociaż mieszkańcy osiedli bardzo chętnie przebywają na ich terenie, nieustannie muszą wybierać się również w inne części miasta np. jadąc do pracy lub szkoły. Właśnie dlatego bardzo istotne jest, by na osiedlu znajdował się przystanek komunikacji miejskiej, który pozwoli mieszkańcom na łatwy dojazd w wybrane miejsce.powrót

Osiedle pod Warszawą · Domy pod Warszawą · Domy pod Warszawą na sprzedaż · Grodzisk Mazowiecki